o nas

O nas

Jeśli pływasz w dobrej ekipie to dbaj o nią!

SMT Szczecin, czyli Swimming Masters Team Szczecin to klub pływacki Masters - otwarty dla wszystkich amatorów sportowego pływania, byłych pływaków, osób które rozpoczynają przygodę z pływaniem i tych, którzy kochają spędzać czas w basenie! Nasi zawodnicy to głównie mieszkańcy Szczecina, zarówno kobiety jak i mężczyźni w wieku 25 - 100 lat.

Od 2012 roku promujemy zdrowy i aktywny tryb życia poprzez stwarzanie atrakcyjnych warunków do amatorskiego trenowania pływania dla szczecinian oraz oraz osób z regionu. SMT Szczecin aktywnie włącza się w życie sportowe naszego miasta - wspierając na zasadzie wolontariatu największe sportowe imprezy, organizując ciekawe wydarzenia i popularyzując pływanie.

Zarząd SMT

SMT działa w formie stowarzyszenia

W skład zarządu SMT wchodzą:
1. Prezes - Robert Zając
2. Wice Prezes - Tyberiusz Frymus
3. Skarbnik - Dominika Zielińska
4. Członek zarządu - Grzegorz Król
5. Członek zarządu - Izabela Kowalczyk

SWIMMING MASTERS TEAM

SMT to stowarzyszenie osób, których pasją jest pływanie i wszelkie związane z nim sporty. Zrzesza ono pasjonatów, którzy chcą trenować pływanie w kategorii Masters oraz brać udział w licznych ogólnopolskich i międzynarodowych zawodach bez względu na wiek, płeć i umiejętności. Klub powstał w 2012 roku i od tego czasu nieprzerwanie się rozrasta. W ciągu kilku lat stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych klubów w Polsce na całej scenie Masters.

Pływanie Masters

Pływanie Masters dedykowane jest wszystkim miłośnikom pływania sportowego, którzy chcą trenować ten wspaniały sport, nie przechodząc na zawodowstwo. Mastersami zostają byli zawodnicy, osoby które przeżyły sportową przygodę z pływaniem oraz amatorzy, którzy chcą poprawić swoją technikę i kondycję. Od początku istnienia kategorii Masters kluby stawiały sobie za cel nie tylko rozwój sportowy, ale przede wszystkim dbanie o przyjazną, koleżeńską atmosferę i zabawę poprzez sport.

SMT Szczecin w basenie…

Zawodnicy Swimming Masters Team Szczecin biorą udział wielu imprezach sportowych. Zarówno na szczeblu ogólnopolskim (Mistrzostwa Polski, Puchar Polski) jak europejskim (Mistrzostwa Europy, zawody międzynarodowe). Występujemy również w zawodach triatlonowych, pływaniu na wodach otwartych czy tak ekstremalnych konkurencjach jak Mistrzostwa Polski Morsów. Tradycją klubu stały się liczne wyjazdy integracyjne na zawody oraz obozy sportowe. Warto podkreślić, że SMTS trenuje od poniedziałku do piątku w godzinnych wieczorach na basenie olimpijskim Floating Areana – dzięki wsparciu miasta warunki do trenowania są prawdopodobnie najlepsze w całej Polsce.

… oraz na lądzie

Działalność stowarzyszenia to nie tylko basen. Ideą Masters jest coś więcej niż rywalizacja sportowa. To styl życia, który zachęcą zawodników do otwierania się na świat, zawierania nowych przyjaźni, samodoskonalenia i oczywiście prowadzenia aktywnego trybu życia. Dzięki pasji, która popycha w stronę zabawy poprzez sport SMT Szczecin angażuje się w różne akcje charytatywne i społeczne, startuje w licznych biegach i bierze aktywny udział w wydarzeniach sportowych regionu.