127820684_3598447716906825_3534244273459777047_n
24131106_1537275156357435_595934947425976695_n

POMOC DLA MARKA

Nasz serdeczny przyjaciel, klubowy kolega potrzebuje naszego wsparcia. 

Marek Zienkiewicz, prywatnie mąż i ojciec, zawodowo lekarz anestezjolog, a z pasji pływak! Zawsze uśmiechnięty, pomocny i z poczuciem humoru. Tak, ten właśnie Marek potrzebuje dzisiaj naszej pomocy! Na co dzień ratuje innych, a teraz sam potrzebuje naszego wsparcia! 

Oddaj krew dla Marka

W pierwszym etapie pomocy dla Marka SPSK-2 Pomorzany ORGANIZUJE AKCJĘ ODDAWANIA KRWI – „Krwi miarka dla dr. Marka”. Ambulans Regionalnego Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie przyjedzie na teren SPSK-2 w najbliższą środę: 2 grudnia. Krew będzie można oddać w godz. 9.00-13.00, przy Sali Kopernikańskiej.

Akcja jest zakrojona na szeroką skalę – SPSK-2 współdziała razem z Okręgową Izbą Lekarską w Szczecinie, bliźniaczym szpitalem klinicznym – Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1 Unii Lubelskiej 1 oraz Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie i Parlamentem Studentów PUM.

Pierwsze 30 osób z grupą krwi ARh+ (taką grupę ma dr Zienkiewicz), które zgłoszą się do ambulansu, by pomóc w leczeniu dr. Marka, otrzyma kalendarze trójdzielne SPSK-2 na rok 2021. 

️Kolejne 20 osób otrzyma kalendarzy od #OkręgowaIzbaLekarskawSzczecinie. Ale UWAGA – o oddawanie krwi prosimy Wszystkich!

JAK MOGĘ POMOĆ?

Tylko kilka kroków dzieli nas od podarowania szansy na drugie życie. 

POMÓŻ POKONAĆ RAKA W KILKU KROKACH:

Zarejestruj się

Wejdź na stronę https://www.dkms.pl/pl/zostan-dawca 
oraz wypełnij formularz i zamów pakiet rejestracyjny.

Oczekuj przesyłki

Przesyłka dotrze do Ciebie w 2 dni robocze.
W tym czasie sprawdzaj nasz fanpejdż na Facebooku.

Pobierz wymaz

To nic nie boli i jest super proste!
Wymaz pobierasz z wewnętrznej strony policzka.

Wypełnij formularz

Zajmie to dosłownie chwilę.
Wystarczy podać swoje dane kontaktowe.

Odeślij pakiet

Odeślij pakiet pod wskazany adres.
Przesyłka jest bezpłatna.

 

Przesłane przez Ciebie próbki zostaną przebadane, a Ty staniesz się aktywnym potencjalnym dawcą komórek macierzystych.

W 85% przypadków komórki macierzyste pobierane są z krwi obwodowej, w 15% z talerza kości biodrowej (co jest oczywiści dobrowolną decyzją dawcy). Szansa na znalezienie bliźniaka genetycznego wynosi 1: 20 000. Działajmy więc!

POTRZEBNA KREW A Rh D+

W naszym RCKIK nie ma zapasów tej grupy krwi. Krew można oddać w dowolnej stacji krwiodawstwa (nie tylko w Szczecinie) ze wskazaniem osoby dla której krew ma być przeznaczona: „Krew dla Marka Zienkiewicza, Szczecin”

U Marka zdiagnozowano białaczkę

Białaczka, zwana także z łaciny leukemią, to określenie grupy nowotworów złośliwych. To właśnie z tym wyjątkowo niebezpiecznym przeciwnikiem mierzy się Marek. Chociaż jako lekarz anestezjolog i reprezentant Szczecina w pływaniu nauczył się walczyć do końca – zarówno o ludzkie życia jak i medale – w tej nierównej walce potrzebuje naszej pomocy.