Kategorie
Bez kategorii

Biegam na pomoc

„Biegiem na pomoc” to powołana do życia w lipcu 2012 roku akcja Fundacji SYNAPSIS, która łączy aktywność sportową z pomocą osobom z autyzmem. Pomysł na akcję wziął się z porównania wysiłku, który musi wykonać dziecko z autyzmem podczas terapii, z wysiłkiem przygotowujących się do zawodów sportowców. Terapia osób z autyzmem powinna być intensywna i dostosowana do indywidualnych potrzeb i możliwości dziecka, tak samo jak trening sportowca. Najważniejsza jest systematyczność i kompleksowość. Akcja „Biegiem na pomoc” jest społecznością ludzi aktywnych na polu sportowym oraz społecznym. To ludzie, którzy swojej pasji, jaką jest sport, nadają dodatkowy sens charytatywny i niosą pomoc osobom dotkniętym autyzmem.

Robić dobre wyniki dla osób z autyzmem można na trzy sposoby:

  • NIEŚ WIEŚĆ, trenując i startując w strojach sportowych z logiem i hasłem akcji, które zostającym w tyle przekazują informacje o autyzmie: „Szybko! Zwolnij autyzm”.
  • SERCEM BĘDĄC z maluchami z autyzmem, zliczając uderzenia serca podczas wysiłku i dedykując je osobom z autyzmem na Pulsstory.com.
  • WSPIERAĆ I ZBIERAĆ organizując zbiórki pieniężne, które pomogą prowadzić diagnozę małych dzieci z autyzmem.