Kategorie
Bez kategorii

20 lat Unity Line :)

Jak wiecie, naszym partnerem w pływaniu jest Unity Line – tak jak my pływają, jednak na odrobinę dłuższe dystanse niż my. 🙂 Ponieważ nasi znajomi z UL obchodzą w tym roku 20-lecie działalności firmy chcielibyśmy się pochwalić kto nas wspiera!

Sama firma Unity Line będąca częścią grupy PŻM powstała w maju 1994 roku, ale działalność na rynku bałtyckich przewozów promowych rozpoczęła 1 czerwca 1995 roku wprowadzając do eksploatacji prom Polonia. Po 20 latach działalności spółka zarządza siedmioma promami kursującymi na dwóch trasach: Świnoujście-Ystad oraz Świnoujście- Trelleborg. Flota Unity Line umożliwia przewozy pasażerskie, a także obsługę rynku cargo i przewozów kolejowych. Jednostki pasażerskie to Polonia i Skania, jednostki zorientowane na obsługę rynku cargo: promy towarowo-pasażerskie: Gryf, Wolin, Galileusz promy kolejowe: Jan Śniadecki i Kopernik

W roku 1995 flota Unity Line liczyła 3 jednostki . Oprócz promu pasażerskiego obejmowała także dwa promy towarowe: Jan Śniadecki i Kopernik. Dziś, 20 lat później, flota Unity Line jest większa o 4 jednostki, które były wprowadzane sukcesywnie, rok po roku w ciągu zaledwie 4 lat (2005-2008). Dzięki tak rozbudowanej flocie codziennie na pokłady naszych promów możemy zaprosić 3200 pasażerów i przewieźć ok. 1150 samochodów ciężarowych. Promy Unity Line to nie tylko bezpieczny środek transportu między Polską Szwecją, ale także miejsce ślubów i narodzin. Pierwszy ślub na promie Skania odbył się 7 sierpnia 2009 roku. Niecały miesiąc później, 5 września, na tym samym promie doszło do pierwszych narodzin. Chłopiec ma zagwarantowane bezpłatne rejsy do Szwecji. Misja Unity Line od lat jest niezmienna: wciąż chcemy być najlepszym operatorem promowym.

Serdecznie zapraszamy na strony naszych partnerów: Unity Line na facebooku oraz unityline.pl